آموزش گیتار فلامنکو -پاپ - کلاسیک و مبانی موسیقی

اموزش گیتار فلامنکو و مبانی موسیقی

نرم افزار های کاربردی گیتار کلاسیک و فلامنکو
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٦  

درود به همه دوستان و نوازندگان گیتار در ادامه مطلب این قسمت بهترین نرم افزار های گیتار رو گذاشتم. امیدوارم از آن ها نهایت استفاده را ببرید. نظر یادتون نره


Guitar Speed Trainer

یکی از نرم افزارهای کاربردی در زمینه گیتار Guitar_Speed_Trainerمیباشد که نمونه های تمرینی مفیدی در زمینه بالا بردن سرعت در کنار کیفیت در امر نوازندگی را ارائه میدهد.

از نکات مفید این برنامه ارائه پیشنهادات مفید در زمینه نوازندگی گیتار میباشد همانند نحوه گام و یا نکات بنیادین در نحوه تمرین
و ارائه برنامه تمرینی با سرعت های پیشنهادی برنامه برای بالا بردن سرعت در نوازندگی

download

.

مترونوم مخصوص فلامنکو

یکی از مشکلات هنرجویان فلامنکو نداشتن مترنوم مخصوص جهت تمرین قطعات میباشد. و آنهم مترونومی که بتوان با آن اصول ریتمیک خاص این موسیقی را رعایت نمود که به آن به اصطلاح کمپاس میگویند.
هر چند مترنوم مخصوص آن در ایران ساحته شد اما با توجه به قسمت بالا و محدودیت عرضه استقبالی چندانی نشد.
که با دانلود این مترونوم که اصول ریتمیک دستگاههای فلامنکو در آن رعایت شده است میتوان راه بسیار مفیدی باشد برای اجرای صحیح اجرای قطعات فلامنکو.

download

.

.

دانلودguitar pro 5

بعید است تا گیتاریسیتی پیدا شود و از برنامه بسیار عالی Guitar pro استفاده نکرده باشد که نسخه جدید ای نرم افزار مدتیست که به بازار آمده که نسبت به برنامه های قدیمیتر از این نرم افزار دچار تغییرات بسیار چه از نظر گرافیکی و چه کار بردی شده است

download

.

 

AKoff Music Composer v2.0

فکر میکنید این نرم افزار چه امکاناتی داره؟
تا حالا شده یکهو یه آهنگ به ذهنتون برسه ، اونو با گیتارتون بزنید و برای اینکه فراموشش نکنید بخواهید رو کاغذ نت نویسی کنید ؟
فقط کافیه فیش میکروفن رو به کامپیوتر وصل کنید و آهنگ مورد نظرتون رو بنوازید . آهنگ شما با فرمت Mid ذخیره میشود، شما میتونید نتهایی رو که نواختید براحتی ببینید ، ویرایش کنید، جاپ کنید و ... .


تا حالا شده بخواهید فایلهای صوتی ( موسیقی و آهنگهای ) مورد علاقتون رو تبدیل به نت کنید و خودتون اونها رو بنوازید؟
برای اینکار باید فایل صوتی خود را به یکی از فرمتهای PCM 8 / 16 bit 11025 / 22050 / 44100 Hz Wave تبدیل کنید ( با کمک نرم افزار Gold Wave به راحتی اینکار میسر میشه) و Note Range این نرم افزار رو بین مقادیر صحیح تنظیم کنید .

هر قدر موسیقی شما ساده تر و تعدد سازهای اون کمتر باشد نتیجه ی مطلوبتری خواهید گرفت . این نرم افزار به شما امکان تفکیک نتهای مربوط به سازهای گوناگون را که در یک موسیقی نواخته میشوند ، در کانالهای مجزا میدهد.

بعنوان مثال اگر شما موسیقیی دارید که با دو ساز اجرا میشود ، شما میتوانید یکبار با تنظیم Note Range مثلا نتهای گیتار را استخراج کنید و در یک کانال تثبیت کنید و دفعه بعد نتهای مربوط به پیانو را از همان آهنگ استخراج کنید ودر کانال دوم تثبیت کنید. تنها امر مهم در استفاده از این نرم افزار دقت عمل و حوصله است که برای تنظیم Note Range به اون نیاز دارید

دانلود فایل 1

دانلود فایل 2

کرک برنامه

.

.

FretboardWarrior

این نرم افزار یکی ار نرم افزارهای آموزشی برای گیتار میباشد که به موضوع آشنایی با دسته گیتار و محل قرار گرفتن نت بر روی دسته میپردازد

download

.

.

 

MiNi TuNeR

این برنامه جداً یکی از بهترین و اعجازترین برنامه های کوک گیتار می باشد

اما آموزش این برنامه

:برای کارکردن با این برنامه بسیار ساده باید میکروفن خود را نزدیک گیتار قرار داده و روی دکمه مربوط به سیمتون

(A,B, D,E,F,G,E) کلیک کنید و سپس بر روی سیم انتخابی به ارامی ضربه بزنید تا درجه برنامه بر روی ۰ قرار گیرد . هر گاه نمودار در نقطه 0 قرار و ثابت ماند سیم مورد نظر شما کوک شده است.

E


(سمت راست) <=== سیم 1 گیتار {سیم نازک نایلونی}
B<=== سیم 2 گیتار { سیم متوسط نایلونی {
G <===سیم 3 گیتار { سیم ضخیم نایلونی{
D<=== سیم 1 باس { سیم نازک فلزی {
A<=== سیم 2 باس { سیم متوسط فلزی {
E<=== سیم 3 باس { سیم ضخیم فلزی {نکته


زمانی که دکمه مربوط به سیم رو کلیک و شروع به نواختن( به آرامی ) سیم مربوط کردید مشاهده میکنید که یکی از مثلثهای قرمز رنگ که در 2 طرف قرار دارند روشن میشود .

1 <===


اگرمثلث سمت راست روشن شد سیم را بایدباز کنید تانمودار روشن وبه نقطه 0 نزدیک شود (به ارامی سیم راباز یا محکم کنید) .

2 <===


اگرمثلث در سمت چپ روشن شد باید سیم را سفت کنید تا به نقطه 0 نزدیک شود .

download

 

 

 


کلمات کلیدی: فلامنکو ،دانلود ،کلاسیک
 
 
 
 
PageRank Checking Icon